consentdenied() Polep auta - JandP Media
Polep auta

Polep auta je chodiaca reklama na vašu firmu. Dobrý je nielen ako prezentácia vášho podnikania, ale vozidlo vyzerá nápaditejšie, elegantnejšie a na ulici len tak nezanikne. A aj to je jedna z ciest, ako nájsť nových zákazníkov a tým niekdajším sa pripomenúť.

Ako pri všetkom, aj tu platí, že nie je polep ako polep. Zle navrhnutý alebo nedomyslený polep auta môže narobiť viac škody ako úžitku. Tu je zopár rád, ako sa správne rozhodnúť:

Na čom záleží?

Ako vybrať polep auta?

Zvážit treba viacero faktorov. Ak je polep auta reprezentačný, musí spĺňať isté kritériá, ktoré ale bežne človeku okamžite nenapadnú. Takisto je potrebné zvážiť aký druh polepu na auto dáme a samozrejme, dôležitá je aj cena.

Cena - od čoho sa odvíja?

Cena polepu auta závisí od viacerých faktorov. V prvom rade ide o materiál, ktorý sa na polep použije, či sú texty "náhodné" alebo prešli marketingovou konzultáciou, aké materiály máte a o to, kto samotný polep na auto aplikuje.

Ak máte predstavu, ako by polep mal vyzerať, je dobré urobiť si prieskum, kto vám za rovnaké služby ponúka lepšiu cenu. Nenechajte sa však nachytať – ak niekto ponúka za rovnakú službu nápadne nižšiu cenu, pravdepodobne šetrí na materiáli alebo skrýva niečo, čo sa vám nemusí vyplatiť.

Materiál - rezaná či tlačená reklama?

Dnes je už našťastie mnoho materiálov a postupov, ktoré zaručujú  dobrý výsledok a dlhú životnosť. Nie všetci ich však radi používajú. Dôvod je pochopiteľný. Lacnejší materiál vyzerá na začiatku rovnako dobre ako drahší.

 Rozdiel je vidieť až po nejakej dobe používania a to už niektorí nepovažujú za „ich problém“.

Na druhej strane treba zvážiť ako bude polep namáhaný a ako dlho by mal na aute zostať. V prípade, že ide o krátkodobé polepy, je naozaj zbytočné investovať do drahých materiálov. V prípade firemných áut sa však oplatí zvoliť kvalitnejší materiál. Popravde, cenový rozdiel nie je až taký veľký.

Najzákladnejšou otázkou, ktorú sa vás opýta každý, je, či chcete tlačenú alebo rezanú reklamu. O čo ide?

Tlačená reklama

Vizualizacia tlačeného polepu ata - Reklamná agentúra Žilina J&P MEDIA

Tlačená reklama zvládne takmer všetko. Ide v podstate o tlač na špeciálnu fóliu, ktorá sa následne aplikuje na vozidlo. Fólia má vysokú odolnosť voči poškriabaniu a vyblednutiu farieb. Taktiež je po zahriatí elastická, takže pekne skopíruje tvar vozidla.

Nevýhodou tlačenej reklamy je však niekoľkonásobne vyššia cena v porovnaní s rezanou reklamou. Taktiež, hoci je fólia odolná, má oproti rezanej reklame nižšiu životnosť farieb. Opotrebenie materiálu je niečo, s čím treba po rokoch používania rátať.

Rezaná reklama

Čo je rezaná reklama - Reklamná agentúra Žilina J&P MEDIA

Rezaná reklama je najobľúbenejšia. Vyznačuje sa nízkou cenou, farebnou stálosťou (záruka až 8 rokov), dobre drží a pri menších logách si ju vie väčšina klientov nalepiť svojpomocne, čo sú tiež ušetrené peniaze. Rezaná reklama tvorí väčšinu firemných polepov áut.

Nevýhodou rezanej reklamy je, že pozostáva výlučne z farebných blokov. Je preto vhodná skôr na logá a nápisy, nie je ňou možné vytvoriť fotografie či farebné prechody. Možnosť aplikácie sa pri použití množstva farieb značne komplikuje.

Rezaná reklama pozostáva z  blokov, z ktorých je vyrezaný konkrétny tvar, napríklad vaše logo. Predstavte si, že máte farebný papier, do ktorého vystrihnete písmeno – rovnakým spôsobom vzniká rezaná reklama, avšak používa sa špeciálna lepiaca fólia a tvary vyrezáva stroj.

Marketing - aby to celé malo význam

Hoci by sa na prvý pohľad zdalo, že pri polepe auta nie je čo riešiť, viacero ľudí sa už takýmto zmýšľaním "popálilo".

Jednoduchý príklad za všetky. Drvivá väčšina klientov vo svojom návrhu chce popis produktov a veľké telefónne číslo. Zdá sa to ako logický krok, ale je to chyba. Prečo?

Urobte si test – pozrite si prvý bilboard alebo webovú stránku a pozrite sa na telefónne číslo na desať sekúnd. Toľko času môže váš zákazník strávť pozeraním na vaše auto (častokrát je to ešte menej). Skúste si potom nájsť stránku s vašimi obľúbenými topánkami a pozrite si názov stránky. Choďte domov a skúste číslo zopakovať po troch hodinách. Ak si ho nepamätáte, nie je to vaša chyba, problém je v tom, že ste len človek. Zato názov stránky si budete pamäť ešte dlho. 

To, čo sa pôvodne zdalo ako logický krok by nakoniec bola veľká chyba. Pretože aj klient, ktorý by vás chcel kontaktovať, tak neurobí, lebo ste mu neponúkli správne informácie.

Čo má byť na aute napísané, s čím skombinované a kde to má byť umiestnené, nesmie byť v žiadnom prípade náhoda. Dobrú propagáciu môžete dosiahnuť iba cielenou a premyslenou voľbou textov a obrázkov. Našťastie, nemusíte učiť nič nové, my vám to jednoducho povieme a vy môžete profitovať.

Estetika - peknému veríme viac

Toto je ďalší fakt, ktorý výskmníci z oblasti marketingu odhalili už dávno - ľudia uprednostňujú pekné veci. Výskumy dokázali, že viac veríme tomu, čo nám je vizuálne príťažlivé. Znie to síce trochu povrchne, ale dokonca aj pekným ľuďom veríme viac. Nejde teda len o obsah toho, čo budete na aute mať, ale aj o formu.

Ak by bola reklama na aute nezaujímavá alebo amatérska, pôsobila by lacno a aj klient by podvedome vašu firmu považoval za lacnú a amatérsku. 

Našim klientom preto ponúkame grafické služby. Ak si neviete dať rady, môžete využiť naše návrhy a je len na vás, ktorý si vyberiete. 

Aplikácia - keď si viete pomôcť sami

Je jednoduché pochopiť, prečo si tak veľa firiem nedá logo na svoje auto. Lebo častokrát je aj malé logo predražené a klienti sú neraz tlačený do nezmyslene veľkých polepov.

Vieme pochopiť, prečo to toľkým lezie na nervy. Pritom je pravda, že v mnohých prípadoch by postačovalo iba logo na dvere alebo krátky popis.

Takúto reklamu si zvládnete nalepiť aj sami. Nielenže ušetríte za aplikáciu ale navyše auto nemusí nikam cestovať ani čakať. Jednoducho vám nálepku aj s návodom pošleme poštou a vy si ju sami a zadarmo nalepíte.